Aktualności

17.06.2014: Niższe ceny wydruków kolorowych w Sebipol

Firma Sebipol zakupiła dwie nowe laserowe maszyny drukujące firmy Canon. Zapewniają szybsze oraz tańsze wydruki wysokiej jakości, zarówno w kolorze jak i czarno-bieli. Ceny odbitek kolorowych wynoszą nawet 80 groszy za stronę A4 i 1,60 zł za stronę A3, przy większym nakładzie.

 

Drukarka Canon i-sensys LBP7200 Cdn, przystosowana jest do wydruków kolorowych również na bardzo grubych papierach. Dzięki temu możliwy jest druk dyplomów, wizytówek oraz zaproszeń na papierze ozdobnym do 350 g w formacie A4 nawet od ręki.

Ksero A3 – Canon IRC 3080i, zapewnia szybkość druku nawet do 30 str/min, błyskawiczną inicjację, możliwość bezpośredniego skanowania na e-mail czy do pliku, zszywanie i sortowanie wydruków.

Nowy cennik:

 


29.04.2014: Oryginalne obrazy Agnieszki Janczak

Zapraszamy do kupna oryginalnych obrazów, artystki z Otrębus – Agnieszki Janczak. Do kupienia: obrazy ręcznie malowane oraz ich reprodukcje drukowane na płótnie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na sklepie internetowym obrazynaplotnie.net.

Zapraszamy


14.04.2014: Życzenia świąteczne

Życzy firma Sebipol


15.03.2014: Sklep internetowy www.obrazynaplotnie.net już otwarty!

Zapraszamy do odwiedzenia nowego sklepu internetowego z obrazami i fototapetami produkowanymi przez firmę Sebipol z Otrębus. Są to nowoczesne obrazy drukowane na płótnie i fototapety, będące produktem najwyższej jakości na Polskim rynku.

W ofercie e-sklepu znajdują się wyszukane obrazy jednoczęściowe (do maksymalnego wymiaru 150x150 cm),  obrazy wieloczęściowe złożone z kilku elementów prostokątnych, kwadratowych lub trójkątnych. Dostępna jest pokaźna baza reprodukcji sławnych mistrzów malarstwa jak również wizerunki sławnych ludzi. Istnieje także możliwość stworzenia obrazu z własnego zdjęcia. Wystarczy wybrać wielkość obrazu oraz przysłać plik odpowiedniej jakości.

Warto podkreślić, iż obrazy są ręcznie produkowane w Polsce z rodzimego drewna, posiadają wysokiej jakości bladeramę z wałkami napinającymi płótno co zapobiega jego wiotczeniu oraz odciskaniu się ramy. Obrazy zadrukowywane są również po bokach (brak konieczności oprawy) oraz estetyczne opakowanie (poliolefina - folia termokurczliwa, narożniki ochronne, zamontowany krokodylek do powieszenia).

Firma Sebipol zwraca szczególną uwagę na jakość swoich wyrobów oraz ekologię. Druk wykonywany jest w wysokiej rozdzielczości 1440 DPI zapewniającej doskonałe odwzorowanie szczegółów. Zastosowane farby - ekosolwent firmy EPSON - nie zawierają szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych. Ekologiczny lakier UV chroni płótno przed brudem i działaniem promieni słonecznych.

Ofertę sklepu uzupełniają fototapety (papierowe, lateksowe oraz samoprzylepne z różnymi strukturami), zegary na płótnie, naklejki na ścianę w formie grafik czy napisów.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą sklepu: obrazynaplotnie.net

 

   

 


14.01.2014: Zmiana godzin funkcjonowania firmy

Od lutego 2014 r. zmianie ulegną godziny pracy Studia Grafiki Komputerowej  SEBIPOL i redakcji portalu Otrebusy.pl mieszczących się przy ul. Sygietyńskiego 23A w Otrębusach.

Poniedziałek – Piętek  11.00 -19.00
Sobota 11.00 – 15.00.

 

 


20.12.2013: Życzenia Świąteczne

.


26.02.2013: Pieczątki w 5 minut

Firma Sebipol oferuje wyrób pieczątek flashowych COLOP EOS w technologii błyskowej. Pieczątki umożliwiają ergonomiczny projekt, pełną gamę rozmiarów, ponad 20 tys. wyraźnych odbić bez dodatkowego nasączania, niewielkie rozmiary obudowy nawet w przypadku dużych płytek tekstowych oraz cichą pracę mechanizmu.

Pieczątki COLOP EOS wykonywane są w technologii błyskowej, która pozwala uzyskać płytkę tekstową w czasie około pięciu minut. Innowacyjny system wymiany tuszu gwarantuje wysoki komfort obsługi. Niepodważalnym atutem jest jej najwyższa jakość odbicia o wyjątkowej ostrości. Trwała oprawa wyposażona w stopki antypoślizgowe oraz zatyczkę chroniącą przed uszkodzeniem posiada wyjątkowo duże okienko indeksujące, które pozwala maksymalnie wykorzystać powierzchnię przeznaczoną na personalizację.


24.01.2013: Powstanie książka o Otrębusach

W listopadzie 2012 roku Lokalna Grupa Działania Zielone Sąsiedztwo przeprowadziła VII nabór wniosków. 10 wniosków na tzw. małe projekty zostało złożonych przez mieszkańców gminy Brwinów, a jednym z wnioskodawców była firma Sebipol.

Wniosek na stworzenie książki o Otrębusach złożony przez firmę Sebipol został zaakceptowany. Obejmuje on powstanie książki formatu A5  na ok. 100 stron, wydrukowanej w kolorze i wydanej do końca 2013 roku. Planowany nakład to 1000 egzemplarzy. Książka będzie dostępna w Otrębuskich muzeach oraz w Piekarni-Cukierni Witaszczyk przy stacji WKD jak również w punkcie Informacji Turystycznej w siedzibie redakcji Portalu Otrebusy.pl.

 

Książka miałaby być kolejnym etapem rozwoju informacji turystycznej zapoczątkowany stworzeniem map i tablic informacyjnych przez Redakcję Portalu Otrębusy.pl. Będzie napisana w formie książki historycznej, a zarazem przewodnika dla turystów. 

 

Znajdą się w niej:

  • stare oraz aktualne mapy wsi,
  • zdjęcia oraz ciekawe anegdoty o ludziach i miejscach z Otrębus,
  • historia istnienia Otrębus,
  • najciekawsze wydarzenia z rozwoju Otrębus,
  • wspomnienia patronów ulic w Otrębusach,
  • informacje turystyczne.

17.09.2012: Projekt turystyczny w Otrębusach

16 września 2012 roku odbyło się oficjalne zakończenie zrealizowanego ze środków Unii Europejskiej projektu turystycznego w Otrębusach. Inicjatorem i realizatorem był portal Otrebusy.pl, którego właścicielem jest firma Sebipol.


Dzięki trzy letniej wytężonej pracy wielu osób udało się zebrać historię Otrębus i wielu ciekawych miejsc oraz stosowne pozwolenia i dokumenty. Informacje te posłużyły do stworzenia 8 tablic umiejscowionych przy konkretnych obiektach, jak również tablicy z mapą przy przystanku WKD. W projekcie stworzono także punkt informacji turystycznej w Piekarni Janusz Witaszczyk przy WKD, wydrukowano 5 tys. egzemplarzy map papierowych wsi Otrębusy i okolic, zakupiono stosowne stojaki i podstawki na mapy. Wszystkie elementy projektu zostały już zamontowane w terenie.

Projekt nie mógłby zostać zrealizowany bez pomocy wielu ludzi dobrej woli, sponsorów i firm, którym za pomoc bardzo dziękujemy.

 
Kliknij na zdjęcie lub link aby obejrzeć wszystkie tablice>>>


01.07.2011: Strona internetowa Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach już uruchomiona

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stworzonej przez Sebipol strony internetowej Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach profesora Mariana Pokropka. Stronę można znaleźć pod adresem www.muzeumsztukiludowej.otrebusy.pl.

Budowa strony została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Zielone Sąsiedztwo” z programu Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich  Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Realizujące projekt Studio Grafiki Komputerowej Sebipol (www.sebipol.com.pl) mieszczące się również w Otrębusach, w bezpośrednim sąsiedztwie muzeum na ul. Sygietyńskiego wykorzystało najnowocześniejsze formy i techniki webmasterskie w celu jak najlepszej prezentacji muzeum i jego zbiorów.  Prace nad stroną i jej zawartością trwały 4 miesiące począwszy od połowy lutego 2011, choć wniosek na fundusze UE został złożony w październiku 2010.

Zbiory wyeksponowano w  29 działach podzielonych na 3 grupy. Wykonano i wyszparowano ponad 500 zdjęć eksponatów umieszczonych w ponad 30 galeriach. Opracowano technologię prezentacji wybranych przedmiotów w formie animacji 360° i do jej potrzeb wykonano i obrobiono ponad 1000 zdjęć (do jednej animacji potrzebne są 72 zdjęcia – w celu zapewnienia płynności animacji  obiekt przesuwany jest o  5°). Na stronie znajdziemy 14-ście tego typu przedstawień. Dodatkowo stworzono bazę danych twórców sztuki ludowej, których dzieła znajdują się w muzeum  (w sumie ok. 200  życiorysów). Na stronie znajdziemy  także filmy, najciekawsze wpisy z księgi gości, spis publikacji, wystaw czy najciekawsze artykuły prasowe.

Anioły zanimowane na stronie głównej pochodzą ze zbiorów muzeum i zostały wykonane przez Pana Macieja Manowieckiego prowadzącego swoją pracownię i galerie artystyczną w  Myślenicach (www.manowiecki.com).

Budowa strony została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Zielone Sąsiedztwo” z programu Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich  Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Otrębusy to jedyna wieś w Polsce posiadająca 3 muzea (Muzeum Motoryzacji i Techniki, Muzeum przy Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze oraz Muzeum Polskiej Sztuki Ludowej). Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach jest jednym z nielicznych muzeów posiadających tak  bogate i ciekawe zbiory sztuki ludowej w Polsce. Od tej pory Internauci oraz potencjalni zwiedzający mają dostęp do wirtualnej prezentacji zbiorów.

„Mimo, iż stworzenie wirtualnej odsłony muzeum wymagało dużego zaangażowania i wytężonej pracy, bardzo cieszę się, że obecnie możemy prezentować nasze zbiory szerszej publiczności także przez Internet. Dzięki stronie www, mamy większe  możliwości kontaktu z twórcami, badaczami, mediami i innymi osobami zainteresowanymi ochroną i zbieractwem sztuki ludowej naszego kraju. Mamy nadzieję, że witryna internetowa przyczyni się do popularyzacji muzeum oraz dziedzictwa polskiej kultury i sztuki ludowej w naszym kraju i poza jego granicami„ – mówi kustosz muzeum prof. Marian Pokropek.

Nowa strona www Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach wspomoże działania prowadzące do ochrony lokalnego dziedzictwa kulturowego, wzmocni ofertę kulturalną regionu i będzie nośnikiem służącym animacji twórczości. Pozwoli także potencjalnym zwiedzającym na lepsze zaplanowanie wycieczek indywidualnych, jak również grupowych oraz spopularyzuje Otrębusy jako znakomite miejsce na wypoczynek i rekreację.

„Bardzo ważne jest, abyśmy wszyscy uświadomili sobie, jak bogate jest nasze dziedzictwo – w piękny sposób pokazuje to strona internetowa Muzeum. Czasami nie doceniamy miejsca, w którym żyjemy i nie uświadamiamy sobie wartości, które są tak blisko, na wyciągnięcie ręki, w naszej gminie. Ogromny szacunek należy się panu profesorowi Marianowi Pokropkowi za stworzenie muzeum, a twórcom strony - podziękowanie za pokazanie fragmentu jego zbiorów w Internecie. Mam nadzieję, że wirtualna kolekcja na stronie internetowej będzie się nadal powiększać, ale chciałabym też, aby jej oglądanie stało się dla internautów pierwszym impulsem do tego, by bardziej zainteresować się sztuką ludową i odwiedzić Otrębusy.” – mówi Miroslawa Kosiaty z Urzędu Gminy Brwinów.


13
 Home | Firma | Nasz Zespół | Oferta | Realizacje | Klienci | Aktualności | Referencje | Nowe Produkty | Newsletter | Kontakt